SON DAKİKA

Haberde Tarafız

Pes! Tecavüzcü Öğretmen Çocukları Suçladı

Pes! Tecavüzcü Öğretmen Çocukları Suçladı
Bu haber 21 Nisan 2016 - 7:34 'de eklendi ve 873 views kez görüntülendi.

Karaman’da birçok erkek öğrenciye tecavüz eden öğretmen Muharrem Büyüktürk, utanmadan pişkinlikle suçu çocukların üzerine attı.

Çocukların kendi aralarında yaşadığı cinsel ilişkiyi onun üzerine yıktıklarını savunan Büyüktürk’e indirim uygulanmadı. Eşinin ifadelerine de başvuran mahkeme nihai kararını 508 yıl olarak açıkladı.

Karaman’da Ensar Vakfı’na bağlı olduğu iddia edilen yurtlarda 2012-2015 arasında 10 çocuğa cinsel istismarda bulunmakla suçlanan öğretmen Muharrem Büyüktürk 508 yıl 3 ay hapis cezasına mahkum edildi.

Dava yoğun güvenlik önlemleri altında, kapalı oturumda Karaman Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Mahkeme Başkanı sanığa, “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı”, “hürriyeti tahdit”, “kasten yaralama” ve “müstehcen görüntüleri izletme” suçlarından ceza verildiğini açıkladı.

Daha önce ifadesinin SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) yoluyla alınacağı açıklanan sanık Muharrem Büyüktürk de salona getirildi.

Polisteki ilk ifadesinde suçlamaları kabul eden Büyüktürk’ün, mahkemede kendisine yöneltilen tüm suçlamaları reddettiği belirtildi.

Davayı izleyen avukatların verdiği bilgilere göre Muharrem Büyüktürk, Ensar Vakfı ve Kaimder yurtlarında tek sorumlunun kendisi olduğunu söyledi. Ensar ve Kaimder avukatlarının, sanığın bu ifadesine itiraz etmediği bildirildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA