SON DAKİKA

Haberde Tarafız

Mobil Chrome 1 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

Mobil Chrome 1 Milyar Kullanıcıya Ulaştı
Bu haber 22 Nisan 2016 - 12:46 'de eklendi ve 1.061 views kez görüntülendi.

google-crome-tarafiz.com

Google firmasının yapmış olduğu Google Chrome arama motorunun akıllı telefonlara uygulanan mobil versiyonu son bir ayda tam olarak bir milyar kullanıcıya ulaştı.

google-tarafiz.com Google şirketinden yapılan açıklamaya göre, macerasına bir arama motoru olarak başlayan ve yeteri kadar büyüme göstermesinin ardından kendi internet tarayıcısını kullanıcılarına sunan, geçen senelerde ise kullanıma sunmuş oldukları Chrome ile de büyük başarılar elde etmeyi başaran ve geliştirmiş oldukları Android işletim sistemi ile beraber mobil cihaz sektöründe ilk sırada yer alan firma internet tarayıcısının kullanım oranının son bir ayda 1 milyar kullanıcıya ulaştığını açıkladı.

google-android-tarafiz.comDiğer taraftan tam 1 milyar kullanıcının 771 milyar sayfa yüklemesini gerçekleştirdiğini de ifade eden Google şirketi, Android kullanıcılarının bir çoğunu kazanmış gibi görünmekte. Son açıklanmış olan veriler sonucunda 1.4 milyar aktif Android cihazı bulunmakta ve bu cihazların kendi tarayıcılarını ya da diğer tarayıcıları da kullanabileceğini düşünür isek, Chrome’un ne kadar büyük bir başarıya imza attığını daha iyi bir şekilde kavrayabilmemiz hiç de zor olmayacaktır. Beş ay öncesinde açıklanan kullanım verilerine bakıldığında, Google Chrome mobil tarayıcının 5 aylık süreç içerisinde yaklaşık olarak 200 milyondan fazla yeni kullanıcı edindiğini de görmekteyiz. Google Chrome arama motorunun bilgisayarlarda kullanılan sürümünün ise, 2015 yılının Mayıs ayında yapılan araştırmalar sonucunda 1 milyardan fazla kullanıcıya ulaşıldığı açıklanmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA