SON DAKİKA

Haberde Tarafız

Trump: IŞİD’i yok etmeye odaklanacağım

Trump: IŞİD’i yok etmeye odaklanacağım
Bu haber 20 Mayıs 2016 - 23:50 'de eklendi ve 478 views kez görüntülendi.

ABD‘de Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı olması beklenen iş adamı Donald Trump, başkan seçilmesi halinde Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed’e dokunmayacağını, terör örgütü DAEŞ’i yok etmeye odaklanacağını söyledi.

ABD’de başkanlık yarışında Cumhuriyetçilerin aday adayı olan Trump, MSNBC televizyonunda katıldığı programda Suriye politikasına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Trump, Beyaz Saray’a girmesi halinde Esed’i devirmekten çok DAEŞ’i yok etmeye dönük çabaları artıracağını belirterek, şunları kaydetti:

“Suriye’den uzak dururdum ve Esed’e karşı bu kadar savaşmazdım çünkü bunun bir bütün olduğunu düşünüyorum. Bütünüyle Esed’in yanında yer alan İran ve Rusya var, bu niçin uzak duracağımın nedeni değil ama bu işi kesinlikle karmaşıklaştıran bir faktör.”

DAEŞ ile savaşı daha üst seviyeye taşımayı tercih edeceğini ifade eden Trump, ABD’li komutanlara “DAEŞ’e gününü göstermeleri” direktifini vereceğini belirtti.

Trump, “Güce dönüştürdüğümüz İran var. İran şimdi bir güç, bizim yüzümüzden, bu zamana kadar en budalaca anlaşmalar yüzünden. Dolayısıyla Esed’in yanında yer alan Rusya ve İran var ve bizim bunların ikisiyle savaşmamız gerekir. Aynı zamanda Esed ile mücadele eden DAEŞ ile de savaşmamız gerekir.” diye konuştu.

Trump, daha önce DAEŞ’i bitirene kadar tüm bölgeyi bombalayacağını söylemişti.

AA

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA