SON DAKİKA

Haberde Tarafız

Başarının Anahtarı Başarısızlıktan Geçiyor

Başarının Anahtarı Başarısızlıktan Geçiyor
Bu haber 02 Mayıs 2016 - 17:31 'de eklendi ve 1.126 views kez görüntülendi.

Başarmak için ilk adımlardan biri olan başarısızlığın etkili bir yöntem olduğunu biliyor muydunuz?

Dünya yüzünde yaşayan her canlının bir şeyler öğrenmeye ihtiyacı vardır. her canlının bir ruhu vardır. her ruh ta diğer ruha kendini akıtarak kendini deşarj etmekte. bu düzen içerisinde devam eden süreçte öğrencilerin bilgisizlikten başarıya giden yükselişleri de göze çarpıyor. Öğrenci ne kadar boş ise öğretmen o kadar o boşluğa kendini aktarabilir ve çocuğa bilgi yükleyebilir.

Tüm ruhlar tek bir ruha akar. Bu evrenin ruhudur. Kendi zihnini ve ruhunu beslediğin zaman, aslında evrenin ruhunu beslemiş olursun. Kendini daha iyi duruma getirdiğinde, etrafındaki herkesin yaşamlarını iyileştirmiş olursun. Çoğu insan ile hayalleri arasındaki engel başarısızlık korkusudur.

Başarısızlık, başarı için şarttır. Başarısızlık gelişmemizi sağlar. Her zaman cesur ve iyi ol, evren cesur olanın yanındadır. Hedef koyun. İrade gücünü açığa çıkardığında, kişisel dünyanın efendisi olursun. Böylece, hayatın seni savuran dönemeçlerinde, üstesinden gelemeyeceğin hiçbir engel kalmaz. İrade gücünün yoksunluğu, bir akıl hastalığıdır. İnsan böyle bir durum içerisindeyse, bundan bir an önce kurtulmalıdır. İrade gücü ve disiplin, güçlü karakterlere ve harika yaşamlara sahip olan kişilerin ana özellikleridir. Çelikten disiplin ile cesaret ve huzurun zenginleştirdiği bir karakter yarat. Hayal ettiğin şey ister maddi, isterse manevi zenginlikler olsun,içinde uyuyan irade gücü kaynaklarını geliştirdiğinde, tüm bunlara erişebilirsin.
Çoğu kimse gerçekten neyi istediğini ve bunu nasıl elde edebileceğini anladığında artık çok geç olmuştur. “Gençler bilebilse, yaşlılar yapabilse” deyişi bunu çok güzel özetler. Zaman, senin en değerli varlığındır. Zamanı erken yaşlardan itibaren akıllıca kullananlar zengin, üretken ve tatmin edici bir yaşamla ödüllendirilirler. Zamanı kontrol etmek, yaşamı kontrol etmektir. Teksas’ ta da, Tokyo’da da yaşasak, hepimize sadece 24 saatlik günler verilmiştir. Kazananları kaybedenleri ayıran, zamanı kullanma şekilleridir. Gününü ve haftanı programlamak, yaşamının anlamlı ve huzurlu olmasını garantiler. Hayatta şu ana kadar sahip olduğumuz başarıları zamanımızın yüzde yirmisini kullanarak elde etmişizdir. Zamanı daha verimli kullandığımızda, elde ettiğimiz başarıları kat be kat arttırabiliriz.

fehime yüksel

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA